Jak se zbavit strií na kůži

Proč nemám praskliny během těhotenství?

V dnešní době je pro mnoho žen otázkou, zda během těhotenství mohou mít praskliny na svém těle. Pokud jste se touto otázkou také zabývala, máme pro vás pozitivní zprávy. V tomto článku vám přinášíme důvody, proč mnoho žen nemá praskliny během těhotenství a jak můžete i vy udělat to samé. Zůstaňte s námi a dozvíte se více.

Proč nemám praskliny během těhotenství?

Těhotenství je neuvěřitelné období života ženy. Avšak, s radostí a očekáváním nového přírůstku do rodiny, mohou přijít i obavy z možných změn, které tělo prochází během tohoto období. Jednou z nejvíce diskutovaných témat mezi těhotnými ženami jsou praskliny, které se často vyskytují na břiše, prsou a hýždích během těhotenství. Naposledy, zdá se, že některé těhotné ženy zažívají tuto zkušenost, zatímco jiné nikoli. Jak to, že nemáte praskliny během těhotenství?

1. Genetický vliv

Jeden z hlavních faktorů, které ovlivňují vznik prasklin během těhotenství, je genetika. Pokud máte v rodině někoho, kdo neměl praskliny během těhotenství, pak je pravděpodobné, že nebudete mít praskliny ani vy. Zkrátka, lidé mají různou kondici a rysy kůže. Pokud je kůže udržována v dobrém stavu, zvyšuje se i pravděpodobnost minimalizace prasklin během těhotenství.

2. Hydratace

Pití dostatečného množství vody může ovlivnit pravděpodobnost výskytu prasklin během těhotenství. Když je tělo hydratované, kůže je plnější, což znamená, že se méně praská. Doporúčuje se pít dostatečné množství vody, aby se udržela správná hladina hydratace těla a těhotné ženy by měly pít v průměru 8 až 10 sklenic vody denně.

3. Zdravá strava

Nutriční potravina jsou velmi důležité během těhotenství. Jíst vyváženou stravu, bohatou na bílkoviny, vitamíny a minerály může pomoci udržet kůži pevnou a zdravou, a tím snížit pravděpodobnost vzniku prasklin. Kromě toho, potraviny, které jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny, jako losos, avokádo nebo řecký jogurt, mohou pomoci zlepšit elasticitu kůže.

4. Vyhýbání se kouření a alkoholu

Kouření a nadměrná konzumace alkoholu může vést ke ztrátě elasticity kůže, což zvyšuje riziko vzniku prasklin během těhotenství. Pokud tedy těhotná žena chce snížit pravděpodobnost vzniku prasklin u sebe v těhotenství, měla by se vyhnout těmto škodlivým látkám.

5. Správná péče o kůži

Poslední, ale ne méně důležité, je správná péče o kůži. Těhotné ženy by měly používat krémy a oleje na bázi vody, které hydratují kůži, aby zvýšily její elasticitu. Je důležité, aby tuto péči poskytovali během těhotenství, ale i po porodu, protože kůže si vyžaduje zvláštní péči, aby se vrátila do svého původního stavu (neboť těhotenství může ovlivnit jakoukoliv část těla).

Závěr

Vznik prasklin během těhotenství je běžnou zkušeností mnoha žen, ale záleží na několika faktorech, zda k tomu dojde i u vás nebo nikoli. Genetika, hydratace, zdravá strava, vyhýbání se kouření a alkoholu a správná péče o kůži jsou klíčové faktory, které mohou pomoci snížit výskyt prasklin během těhotenství. Jednotlivým ženám pomáhají různé metody, nicméně dobrá péče o kůži během těhotenství by neměla bý olízaná a určitě byste se jí měli věnovat.

Často Kladené Otázky

Proč nemám praskliny během těhotenství?

Praskliny, také nazývané strie, se vyskytují v důsledku rychlého natahování kůže, které může nastat během těhotenství. Tyto praskliny se běžně objevují na břiše, prsou, bocích a hýždích. Existuje několik faktorů, které mohou způsobit praskliny, jako jsou genetika, hormonální změny a rychlý přírůstek na váze. Pokud se vám nepodaří v průběhu těhotenství získat příliš mnoho na váze, udržovat si hydrataci kůže a používat produkty, které obsahují vitamín E a A, můžete pravděpodobně minimalizovat riziko vzniku těchto prasklin.

Je možné se zbavit prasklin po těhotenství?

Praskliny mohou být obtížné odstranit, pokud již existují. Nicméně, existuje několik produktů, které mohou pomoci zlepšit vzhled menstruačních období. Produkty jako jsou krémy, gely a oleje s obsahem kojové kyseliny, vitaminu A, E a C, kolagenu a elastinu jsou mezi nejčastěji doporučovanými prostředky na odstranění strií. Tyto produkty mohou pomoci zlepšit hydrataci kůže a podporovat výrobu kolagenu, který je nutný pro zdravý kosmetický vzhled pokožky. Další možností je laserová terapie, která může pomoci minimalizovat vzhled strie. Nicméně, je důležité si uvědomit, že strie nelze úplně odstranit, ačkoliv jejich vzhled lze výrazně zlepšit.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *