Jak zlepšit pohyblivost v dřepu

Jak protáhnout uzly v lopatkách

Dobrý den,

dnes se budeme zabývat tématem, které trápí mnoho z nás – uzly v lopatkách. Tyto nepříjemné a často bolestivé blokády se mohou vyskytnout při sedavém zaměstnání, špatném držení těla nebo nedostatečnému protažení. Proto vám v dnešním článku přinášíme několik účinných cviků, jak protáhnout uzly v lopatkách. Pokud trpíte bolestmi v této oblasti a hledáte způsoby, jak na to, určitě nechte čtení našeho článku.
Jak protáhnout uzly v lopatkách: Průvodce účinnými cviky

Uzly v lopatkách jsou obvykle způsobeny dlouhodobým sedavým způsobem života a špatným držením těla. Když se tyto uzly zanící, mohou způsobit bolest a omezit pohyb ramen. Většina lidí si nevšimne uzlů v lopatkách, dokud se situace nezhorší a nezpůsobí nepohodlí. Proto je důležité být aktivní a provádět preventivní cviky, aby se uzly nevyskytly nebo aby se omezily výskyt.

V tomto průvodci vám ukážeme účinné cviky, jak protáhnout uzly v lopatkách. Některé z těchto cviků se zaměřují na celkové protažení vrchní části těla, zatímco jiné jsou cílené na oblast lopatek.

Cviky na protažení trupu

1. Plank: Plank (prkno) je účinný cvik na posílení břišních svalů a zádových svalů. Začněte v pozici podobné dřepu, ruce posunujte na zem a prodloužte nohy za sebe. Dřep si držte a těžiště si posouvejte do dlani a špiček nohou. Držte pozici 30-60 sekund.

2. Výpad s rotací: Postavte se do krokového kroku a skloněte se k zemi, postupně se ohýbejte přes přední nohu. Roztočte se o tělo a natáhněte jednu ruku k nebi. Držení 30 sekund měníte nohy.

3. Výskok s výpadem vzad: Postavte se do pozice krokového kroku s nataženými pažemi nad hlavou. Skočte vzhůru, zároveň se vykročí s jednou nohou za sebe. Když dopadnete, ohněte koleno, abyste se dostali do krokového kroku. Držte tuto pozici 30-60 sekund.

Cviky zaměřené na lopatky

1. Vývrtka ramen na židli: Posaďte se na židli s rovným spodním krevním tlakem. Postavte si ruce na ramena a zvětšte vzdálenost mezi rameny a lopatkami. Při vydechnutí dejte ramena dolů a postupně je natáčejte směrem k hrudníků a zády.

2. Biceps stahování u stolu: Postavte se k centrálnímu stole a postavte se do kroku. Postavte si ruce na stůl ve vzdálenosti ramenních kloubů. Když mluvíte vydechněte, stáhněte svá lopatka dolů a odpojte své tělo od stolu. Držte tuto pozici 30-60 sekund.

3. Prkno s otáčením: Vyrazte do pozice prkna, podpírejte se na dlaždicích a jednou ruku natáhněte vzhůru. Otáčení se směrem k nebi a zajišťuje se vysoké protažení. Držte tuto pozici 30-60 sekund a potom střídejte ruce.

Vždycky byste měli být připraveni na protažení

Když budete pravidelně cvičit tyto cviky, můžete výrazně snížit riziko uzlů v lopatkách. Tyto cviky také pomohou uvolnit svaly, zmírnit stres a zlepšit flexibility a stabilitu celého těla. Nicméně, ujistěte se, že se nenecháváte unášet řadou opakovaných opakování kvůli házení těla a naklápění v průběhu každého cviku a čekejte, že po úspěšném protažení si dáte nějaký čas.

Pokud se při protahování setkáte s bolestí, zastavte se a konzultujte s fyzioterapeutem nebo lékařem, protože může být příčinou vážných problémů. Nicméně, pokud budete cvičit pravidelně a správně, budete si udržovat silné a pohyblivé tělo a zlepšíte svou celkovou pohyblivost, což vám pomůže žít zdravý a aktivní život.

Často Kladené Otázky

Jak se zbavit bolesti lopatek?

Existuje několik účinných cviků, které vám mohou pomoct protáhnout uzly v lopatkách a související bolest zmírnit nebo dokonce úplně eliminovat. Patří mezi ně například cviky na zlepšení držení těla, protahování horního trupu, cviky na zpevnění šíje a ramenních svalů nebo cviky na uvolnění svalstva kolem lopatek.

Může protahování lopatek pomoci s bolestmi šíje a ramen?

Ano, protahování lopatek může být velmi účinnou metodou na zmírnění bolestí šíje a ramen. Lopatky a horní část zad jsou velmi úzce propojené, takže při protahování lopatek dochází k uvolnění napětí v celém horním trupu, což může pomoci s bolestmi nejen v oblasti lopatek, ale i v oblasti šíje a ramen. Kromě toho jsou některé cviky na protažení lopatek zároveň cviky na zlepšení držení těla, což může pomoci s prevencí bolesti šíje a ramen v budoucnu.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *