Světový rekord v bench pressu - Jak daleko může člověk zajít?

Světový rekord v bench pressu – Jak daleko může člověk zajít?

Světový rekord v bench pressu! To je téma, které zaujme každého, kdo se zajímá o silový sport. Jak daleko může člověk zajít? Tento otázka láká mnoho lidí, kteří touží vědět, jaký je maximální potenciál lidského těla. Pokud se vás toto téma dotýká, rozhodně neváhejte a pokračujte ve čtení! Dozvíte se, jaké jsou rekordy v bench pressu, jak se tyto rekordy dosahují a jaké jsou limity lidského těla. Najdete zde zajímavé informace o historii tohoto sportu, o technikách trénování a o nejlepších světových atletech v této disciplíně. Toto čtení je vhodné pro všechny, kteří chtějí zlepšit svou sílu a zároveň se dozvědět něco nového a zajímavého.

Světový rekord v bench pressu – Jak daleko může člověk zajít?

Bench press je jednou z nejkultovnějších cviků všech dob. Pro mnoho lidí tvoří samotné jádro silových tréninků. A pro ty nejlepší z nejlepších, tvoří tento cvik prostor pro vytvoření světových rekordů.

Co je bench press?

Bench press je silový cvik, který spočívá v ležení na lavičce a zvedání olympijské činky se zátěží. Během cviku se míchají různé svalové skupiny – hlavně hrudní, tricepsový a ramenní svaly.

Historické milníky v bench pressu

Již od 50. let minulého století se lidé snaží zlepšovat své výkony v bench pressu. Od této doby bylo udržování světových rekordů v bench pressu jedním z největších sportovních úspěchů.

První oficiální světový rekord v bench pressu byl stanoven v roce 1898. Tehdy činil pouhých 70 kg. Během následujících desetiletí se však výkony čím dál více zlepšovaly a světové rekordy se stávaly stále působivější.

Velmi pozoruhodný rekord zaznamenal olympijský vítěz Bill Kazmaier na konci 70. let minulého století. Kazmaier dokázal zvednout neuvěřitelných 300 kg. Tento výkon byl uznán oficiálně jako světový rekord.

Moderní rekordmani úderu v bench pressu

Moderní siloví zápasníci jsou schopni dosahovat neuvěřitelných výkonů. Jeden z největších světových rekordmanů je Kirill Sarychev. Tento ruský zápasník dokázal zvednout více než 325 kg. Tento výkon byl oficiálně uznán Světovou zápasnickou federací. Stal se tak nejúspěšnějším sportovcem, který kdy na lavičce zvedl více než 320 kg.

Dalším výrazným rekordmanem je Eddie Hall. Tento sportovec získal titul světového rekordmana v bench pressu v roce 2015, když zvedl neuvěřitelných 238 kg. Přijatí tohoto titulu bylo potvrzený oficiální měřící společností, která prováděla měření různých cviků na několika setkáních s fanoušky tohoto sportu.

Jak můžete dosáhnout vlastních rekordů v bench pressu?

Dosáhnutí rekordního výkonu není snadné. Vyžaduje to neustálý trénink, disciplínu a vůli. Pokud však toužíte po tom, stát se světovým rekordmanem, může vám několik rad pomoct při tréninku.

Ze začátku musíte začít s nízkým zatížením. Musíte si zvolit správnou techniku a nejen se spolehnout na svou sílu. Musíte se dobře nakrmit a vzdát se jídla, které by mohlo snížit vaše výkony.

Zvyšujte zátěž postupně a snažte se neustále vylepšovat. Pokud cítíte, že se vaše svaly unavují, dbejte na správnou regeneraci. Je to také velmi důležité pro zlepšení vašich výkonů a zabránění zranění.

Závěr

Světový rekord v bench pressu je symbolem extrémních silových výkonů. Většina z nás se však dá do tohoto sportu jen těžko nalákat a raději s ním sama pro sebe příliš neexperimentuje, jelikož se v této oblasti pohybuje velké množství zdravotních rizik, pokud nejste konzultováni s odborníkem, který usměrňuje vaše tréninkové plány. Avšak, pokud se na to chystáte a přicházíte na to, jak daleko můžete v bench pressu zajít, dbejte na správnou techniku, postupně zvyšujte zátěž, dbájte na svou regeneraci a trénujte s disciplinou a vůli. S ohledem na vaše složení těla můžete dosáhnout velmi vysokých rekordů v bench pressu, jako ty zmíněné v tomto článku.

Často Kladené Otázky

Jaký je současný světový rekord v bench pressu?

Současný světový rekord v bench pressu je držen Kirilem Sarychevem z Ruska. V roce 2015 zvedl neuvěřitelných 335 kg.

Je zvedání tolika váhy bezpečné pro tělo člověka?

Zvedání takové váhy není bezpečné pro tělo člověka, zejména pro klouby a svaly. Tento druh tréninku se obvykle provádí pouze profesionálními zápasníky a má velké riziko zranění. Bylo by vhodné vyhledat odbornou pomoc a postupovat pomalu a opatrně, aby se minimalizovalo riziko zranění.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *