Které svaly jsou při mrtvém tahu nejvíce namáhány?
Víte, které svaly jsou při mrtvém tahu nejvíce namáhány? Pokud budete pokračovat v čtení, dozvíte se vše, co potřebujete vědět o tomto jednoduchém, ale účinném cviku pro posilování svalů. Bude to užitečná informace pro ty, kteří chtějí zlepšit svou fyzickou kondici, zvýšit sílu a zlepšit postavu. Připojte se k nám a objevte, jak můžete trénovat svaly mrtvého tahu, aby se stali silnějšími a výkonnějšími.
Které svaly jsou při mrtvém tahu nejvíce namáhány?
Obsah článku
Co je to mrtvý tah?
Mrtvý tah je cvik, který pomáhá posilovat svaly dolní poloviny těla. Jedná se o statickou silovou cvičení, která se provádějí víc než jednou. Tento cvik je vhodný pro osoby, které chtějí posílit své hamstringy, gluteální svaly a bederní část zad. V tomto článku se podíváme na to, které svaly jsou při mrtvém tahu nejvíce namáhány.
Hlavní svaly při mrtvém tahu
Bez ohledu na to, jakým způsobem cvičíme mrtvý tah, hlavními svaly, které jsou zapojený, jsou hamstringy a gluteální svaly. Tyto svalové skupiny pracují synergicky při podpůrných cvicích na mrtvý tah.
Hamstringy – hamstringy jsou tvořeny třemi svaly: semimembranosus, semitendinosus a biceps femoris. Hamstringy jsou umístěny na zadní straně stehna, způsobují flexi v koleni a extenzi v kyčli. Když cvik provádíme, tak hamstringy pracují tak, že kontrolují spomaluji spadající hmotnost těla.
Gluteální svaly – gluteální svaly tvoří největší svalovou skupinu v našem těle, jsou umístěny na zadní části těla a jsou odpovědné za naše držení těla, stejně tak výrazně zvyšují naši sílu při pohybu. Když provádíme mrtvý tah, tak gluteální svaly kontrolují výukon, stejně jako při vzpřimování v kyčli, což zvyšuje odvozenou sílu.
Další svaly zapojené při mrtvém tahu
Kromě hlavních svalů, které jsou při mrtvém tahu nejvíce namáhány, existuje několik dalších svalových skupin, které jsou zapojeny při doplňkových cvicích.
Spinae erector – tato svalová skupina se nachází na zadní straně těla a pomáhá s držením a stabilizací těla. Když provádíme mrtvý tah, tak je spinae erector svaly zapojení, aby udržovaly stabilitu a pomáhaly se zvedáním těžké hmotnosti.
Quadriceps – svaly čtyřhlavého svalu stehna (quadriceps) jsou zapojeny při mrtvém tahu, jelikož každý cvik se loktá na koleni a pomáhá s pohybem stehna vzhůru. Možná uvidíte zapojení čtyřhlavého svalu stehna při zvedání hmotností v horní části těla a při opakování.
Core – svaly jádra (core) jsou důležité při cvicích, které trénují dolní část těla. Zapojení svalů jádra při mrtvém tahu pomáhají udržovat stabilitu dolní části těla a chrání páteř.
Závěr
Mrtvý tah je skvělý cvik pro posílení svalů dolní části těla, zejména hamstringů a gluteálních svalů. Při mrtvém tahu jsou také zapojeny další svaly, jako jsou svaly jádra, svaly čtyřhlavého svalu stehna a spinae erector. Pokud se chcete při mrtvém tahu zaměřit na některé z těchto svalových skupin, můžete provádět různé varianty cviku, aby se vám podařilo dosáhnout vašich cílů.
Často Kladené Otázky
### Které svaly jsou při mrtvém tahu nejvíce namáhány?
Při mrtvém tahu jsou nejvíce namáhány svaly zad, hýždě a hamstringy. Tyto svaly se aktivují při zvedání závaží od země a vytvářejí sílu pro pohyb.
### Jaký je správný postup při mrtvém tahu?
Správný postup při mrtvém tahu zahrnuje správné držení závaží, správnou polohu těla a postupné zvyšování váhy. Před zvedáním závaží je důležité zapojit svaly zad a břicha a udržovat správnou páteřovou linii po celou dobu cvičení. Je také důležité se vyvarovat nadměrného zvedání závaží a nezapomínat na dostatečný odpočinek mezi tréninky.