Trénink blízkého uchopení na lavici

Jaké svaly se zapojují při nakloněném bench pressu?

Vítejte, dnes se podíváme na otázku, kterou si mnozí z vás kladou – jaké svaly se zapojují při nakloněném bench pressu? Je to důležité s ohledem na vaše cvičení, protože správné zapojení svalů může vést k lepšímu výkonu, snížení rizika zranění a budování svalové hmoty. Pokud chcete získat více informací o této tématice a zlepšit své cvičení, tak neváhejte a pokračujte v čtení!

Jaké svaly využíváme při nakloněném bench pressu?

Posilování a trénování svalů je často spojováno s běžnými posilovacími cviky, které se zaměřují na několik svalových skupin. Jedním z nejznámějších cviků na posílení hrudníku a horní části těla je bench press. Tento cvik se provádí v poloze na zádech na lavici a s využitím tyčového kladiva nebo činkou. Nicméně, existuje mnoho modifikací tohoto cviku, včetně nakloněného bench pressu, který zahrnuje použití skloněné lavice. V této článku si povíme více o tom, jaké svaly se zapojují při nakloněném bench pressu.

Prsní svaly

Jako primární svalová skupina pro nakloněný bench press slouží prsní svaly. Ty jsou umístěny na horní části hrudníku a jsou zapojeny při všech typech bench pressu. Tyto svaly se zapojují ve chvíli, kdy dochází k roztahování paží nad hlavou a kdy se vracejí zpět dolů směrem k hrudníku. Když provádíme nakloněný bench press s úhlem sklonění lavice 30-45 stupňů, spíše než pouze klasický bench press, tak dochází ke zvýšení napětí na horní části prsních svalů, a to také díky změnám v úhlu ramen a pohybu paží.

Delta

Další svalovou skupinou, která se zapojuje při nakloněném bench pressu, jsou deltové svaly, které se nacházejí na ramenou a pomáhají při pohybu paží. Tyto svaly poskytují stabilizaci ramen, když se paže pohybují nahoru a dolů. Při nakloněném bench pressu se deltové svaly podílejí zvláště na přenosu energie z prsních svalů na paže, což posiluje celkovou funkci horní části těla.

Trapezius

Trapezius je další svalovou skupinou, která se aktivně podílí na nakloněném bench pressu. Tento sval se nachází na horní části zádového svalstva a pomáhá při stabilizaci ramen během celého pohybu paží. Trapezius se aktivně zapojuje především při horní fázi pohybu a pomáhá udržovat správnou posturu těla.

Tricepsy a bicepsy

Tricepsy a bicepsy jsou také často zapojené při provádění nakloněného bench pressu. Tyto svalové skupiny se podílí na pohybu paží v různých úhlech a přispívají tak k celkovému vzpírání závaží. Bicepsy se aktivně podílí na horní fázi pohybu, zatímco tricepsy se zapojují především během základní fáze pohybu bench pressu.

Závěr

Provádění nakloněného bench pressu může být užitečné pro zvýšení intenzity tréninku horní části těla a posílení různých svalových skupin. Přestože hlavním cílem tohoto cviku je posilování prsních svalů, ovlivňuje také mnoho dalších svalových skupin, jako jsou deltové svaly, trapezius, bicepsy a tricepsy. Díky těmto informacím můžete lépe porozumět tomu, jak během tohoto cviku správně využít svůj tréninkový program a posílit tělo efektivním způsobem.

Často Kladené Otázky

### Jaké svaly se zapojují při nakloněném bench pressu?

Při nakloněném bench pressu se zapojují především svaly hrudníku, ramen a triceps. Konkrétně jde o svrchní a vnitřní část svalů hrudního, přední a střední část deltových svalů a samozřejmě svaly tricepsů.

### Jaký je rozdíl mezi nakloněným bench pressem a běžným bench pressem?

Nakloněný bench press se liší od běžného bench pressu tím, že se provádí na lavičce s nakloněním, přičemž horní část trupu je výše než dolní část. Toto naklonění mění úhel působení svalů a zvyšuje zapojení svrchní části hrudních svalů. Běžný bench press se provádí na rovné lavičce, s tělem položeným vodorovně.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *