Hoří kalorie při dřepech?

Co dělají kliky s vaším tělem

Vítáme vás u našeho článku “Co dělají kliky s vaším tělem”. V tomto článku se dozvíte, jaký vliv mají kliky na vaše tělo a proč jsou tak důležité pro vaše zdraví. Nejenže vás seznámíme s výhodami, které s sebou cvičení kliků přináší, ale také vás upozorníme na časté chyby, kterých se při provádění kliků dopouštíme a které mohou mít na náš organismus negativní dopad. Pokud chcete zjistit více o výhodách a rizicích cvičení kliků, pokračujte v čtení.

Co dělají kliky s vaším tělem?

Definice kliků

Kliky jsou tradičním cvikem bez náčiní, který se zaměřuje na rozvoj síly a stability horní poloviny těla. Cvik se skládá ze dvou fází – snížení těla a poté jeho zvednutí na původní pozici. Kliky zaměřují hlavně prsa, ramena, triceps a svaly břicha.

Výhody kliků

Hodně lidí zařazuje do svého cvičebního plánu kliky. A to proto, že mají mnoho výhod. Tyto výhody mohou být následující:

– Rozvoj síly: Kliky patří mezi nejlepší cviky pro rozvoj síly horní části těla. Vzhledem k tomu, že je nutné zdvihat vlastní hmotnost, cvik poskytuje plnohodnotný trénink pro mnoho svalových skupin.

– Posílení svalů břicha: Při provedení kliků se použijí svaly břicha k udržení těla ve stabilní pozici. Toto může vést k posílení svalstva břicha a vyššímu metabolismu.

– Zvýšená flexibilita: Provedení kliků vyžaduje dobré rozsahy pohybu v ramenou a břišních svaly. Právě provedení tohoto cviku může pomoci zlepšit tuto flexibilitu.

– Zlepšené držení těla: Kliky vyžadují stabilizaci těla během pohybu. Právě to může pomoci v posílení svalů zad, posílení svalů břicha a zlepšení celkového držení těla.

Základní technika pro správné provedení kliků

Při provádění kliků je klíčem správné provedení. Níže je uveden postup na správné provedení kliků:

1. Začátek poloha: Lehněte si na zem a položte dlaně pod ramena v šířce ramen. Tlačte se nahoru tak, aby byla vaše tělesná osa v rovné linii od pat po hlavu.

2. Snížení těla: Pomalu snižujte tělo dolů a současně zatahujte břišní svaly. Ujistěte se, že jsou vaše lokty blízko těla.

3. Zvednutí těla: Vytáhněte se nahoru tak, abyste se vrátili do výchozí polohy. Ujistěte se, že nikde nepřepínáte a pokračujete v udržení svalů napjatých.

Varianty kliků

Existují různé varianty kliků, které se zaměřují na různé svalové skupiny. Většina variant se liší v poloze rukou a nohou. Některé z variant jsou:

– Kliky s úzkým rozestupem: provádějí se v úzkém postavení a zaměřují se především na zpevnění tricepsů.

– Kliky široký rozestup: provádějí se s větším rozestupem ramen a svaly prsou se tak něco více zapojí.

– Kliky s jednou nohou: pokročilejší verze běžných kliků, které se provádějí s použitím jedné nohy. Cvik se zaměřuje na udržení stability těla a zároveň na posílení svalů.

Závěr

Kliky jsou jedním z nejlepších cviků pro rozvoj síly a stability horní poloviny těla. Tento cvik nabízí mnoho výhod, včetně posílení svalů břicha, zlepšení držení těla a zvýšení flexibility. Pokud chcete začít cvičit kliky, měli byste nejdříve pracovat na správné technice a pak postupně přecházet na pokročilejší varianty.

Často Kladené Otázky

### Jaký je účinek kliků na tělo?

Kliky jsou účinným cvikem pro posílení celého těla, především horní části. Při správném provedení kladou důraz na triceps, hrudní svaly a svaly ramen. Kliky také posilují core svaly, což snižuje riziko zranění zad. Kliky také zlepšují celkovou stabilitu a koordinaci.

### Jak často bych měl dělat kliky?

To závisí na vaší kondici a fitness cílech. Pokud začínáte s cvičením kliků, měli byste začít s menším počtem opakování a postupně zvyšovat. Obecně se doporučuje dělat kliky minimálně 2-3krát týdně, ale můžeš je dělat i častěji, pokud tě tvůj trénink neunavuje. Pokud se vám zdá dělat kliky příliš těžké, můžete je nahradit jinými svalovými cviky.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *