Začínáme s kalistenikou doma

Začínáme s kalicenikou – přehled základních cviků a technik

Vítáme vás u našeho přehledu základních cviků a technik kaliceniky! Jestliže se chcete začít věnovat této vynikající sportovní disciplíně, nebo ji již aktivně provozujete a hledáte nové inspirace, jste na správném místě. V tomto článku vám představíme důležité cviky pro správné postavení těla, nácvik správného dýchání a různé techniky, které vám pomohou zlepšit výkonnost a dosáhnout vašich sportovních cílů. Samozřejmě se nebudeme vyhýbat ani základům správné stravy a regenerace, které jsou klíčové pro úspěch v každé sportovní disciplíně. Tak neváhejte a pokud se chcete dozvědět více o kalicenice, jejích základních cvicích a technikách, pokračujte v čtení našeho článku!

Začínáme s kalicenikou – přehled základních cviků a technik

Kalicenika se stává stále populárnějším cvičením v posilovnách i v domácím prostředí. Je to ideální cvičení pro posílení celého těla a zlepšení kondice. Pokud s ním teprve začínáte, nabízíme vám přehled základních cviků a technik.

Co je to kalistenika?

Kalistenika je cvičení, které se zaměřuje na posilování celého těla. Toto cvičení využívá vlastní váhu člověka jako odpor a omezuje použití vnějších prostředků jako jsou činky či stroje. Díky tomu je kalistenika efektivním cvičením pro posilování a zlepšení kondice.

Kdy začínáme s kalistenikou?

Před započetím kalisteniky je důležité si uvědomit, že musíte být schopni přenést celou svou váhu na ruce a zvládnout základní cviky jako kliky a dřepy. Pokud se vám to nepodaří, je potřeba pracovat s stabilizací a posilováním svalů.

Základní cviky kalisteniky

Kliky: Kliky jsou základním cvikem kalisteniky. Náš vlastní tělesný pozitivní dopad pomáhá posilovat ramena, hrudní část svalů a triceps.

Dřepy: Dřepy posilují především svaly stehna, zadečku a svaly dolní části zad. Pro správné provedení je potřeba se držet chodidel v šíři ramen a kolené klouby sklonit tak, aby tělo tvořilo pravý úhel.

Veslování na hrazdě: Tento cvik posiluje svaly ramen, zápěstí, předloktí a záhyby. Cvičete na hrazdě, když visíte na ní a táhnete se k ní.

Dipy: Dipováním aktivujete svaly tricepsu, hrudní část svalů a deltové svaly. Cvičení se provádí pomocí dvou paralelních regálů, na které si položíte ruce a pomocí svalů vytlačíte své tělo nahoru.

Techniky kalisteniky

Super set: pokud chcete posílit více svalových skupin, můžete použít super set. To znamená, že v jedné sérii provádíte dva nebo více cviků.

Pyramidování: Tato technika cvičení spočívá v postupné zvyšování zátěže. Začínáte s nízkým počtem opakování a zvýšíte jej s každou sérií. Tuto techniku mohou využít i začátečníci.

Negativní způsob provedení cviků: Tato technika spočívá v pomalém klesání během cvičení. Pokud například děláte kliky, klesají pomaleji, než normálně klesáte a nechávají ruce rychle stoupnout.

Závěr

Kalistenika je skvělý způsob, jak posílit celé tělo a zlepšit svou kondici. Začínáte s jednoduchými cviky a postupně můžete rozvíjet své schopnosti. Pokud s kalistenikou začínáte poprvé, důležité je začít pomalu a přidávat si na obtížnosti a náročnosti postupně. S cílevědomým cvičením a tréninkem se vám podaří zlepšit svoji kondici a získat silné a vypracované tělo.

Často Kladené Otázky

Jak začít s tréninkem kalisteniky?

Nejlepší je začít postupně a s menší zátěží. Začátečníkům doporučujeme začít s lehkým rozehřátím a postupně provádět cviky jako jsou kliky, dřepy a prkna. Důležité je také cvičit pravidelně a dávat si pozor na správnou techniku.

Je nutné mít nějaké speciální vybavení pro trénink kalisteniky?

Pro trénink kalisteniky není potřeba mít žádné speciální vybavení. Stačí mít prostor a pevnou podložku na provádění cviků. Některé cviky lze provádět na hrazdě nebo bradlech, ale ty nejsou nezbytné a lze je nahradit jinými cviky. Pokud si chcete zpestřit trénink, můžete využít například gymnastické kruhy, ale i ty nejsou nutné pro trénink kalistheniky.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *