Pomáhají probiotika při plísňových infekcích?
V poslední době se stávají probiotika stále populárnějšími při léčbě mnoha zdravotních problémů, včetně plísňových infekcí. Proto vás dnes budeme seznamovat s tím, jak probiotika pomáhají pacientům trpícím těmito nepříjemnými infekcemi. Pokud se aktuálně potýkáte s touto nemocí nebo chcete své znalosti o léčbě plísňových infekcí rozšířit, rozhodně byste měli pokračovat v čtení.
Pomáhají probiotika při plísňových infekcích?
Plísňové infekce nás mohou potkat kdykoliv během života a mohou být opravdu nepříjemné. Když si uvědomíme, jak důležitá je mikroflóra našeho těla pro kvalitu našeho života, je zřejmé, že i naše střeva hrají svou roli v plísňových infekcích. Díky tomu se někteří lidé zajímají o to, zda by probiotika mohla být řešením pro tento zdravotní problém. V tomto článku si proto povíme více o tom, jak probiotika mohou pomáhat při plísňových infekcích.
Co jsou probiotika?
Probíotika jsou živé mikroorganismy, které se nacházejí v našem těle. Posilují naši imunitní funkci, což je důležité pro ochranu proti plísňovým infekcím. Probiotika se nacházejí v potravinách jako jogurt, kefír, kvašené zelí a denně je můžeme konzumovat jako doplněk stravy v podobě kapslí nebo prášku.
Jak mohou probiotika pomoci při plísňových infekcích?
Plísňové infekce jsou způsobeny různými druhy hub a při léčbě se používají antifungální léky. Ale stejně jako antibiotika ničí i pozitivní bakterie v těle. Důležité je proto posílit střevní mikroflóru po podání antimykotických léků.
Zdravé a silné střevní mikroorganismy, které produkují kyselinu mléčnou a organické kyseliny, mohou pomoci hydratovat a udržovat vaginální sliznici vlhkou. Tento kyselý prostředí může být nepříznivé pro růst hub, které mohou dráždit vaginální tkáň, čímž způsobují svědění a podráždění.
Kromě toho probiotika podporují tvorbu protilátek a imunitních buněk, což pomáhá ochránit tělo. Zdravá mikroflóra také zvyšuje odolnost a posiluje imunitní systém, což je důležité pro vyrovnání se s infekcí.
Jaká probiotika jsou nejúčinnější při léčbě plísňových infekcí?
U žen s plísňovými infekcemi se ukázalo, že vzájemná interakce mezi střevním a vaginálním mikrobiomem může být důležitá pro prevenci vaginální dysbiózy.
Podle výzkumu byl zjištěn účinek některých druhů probiotik. Například druh lactobacillus crispatus a lactobacillus jensenii mohou pomoci vyrovnat se s infekcí a obnovit pH vaginálních stěn.
Jak používat probiotika k léčbě plísňových infekcí?
Probiotika lze konzumovat jako doplněk stravy nebo doplněk k přirozené léčbě plísňových infekcí. Doporučuje se konzumovat více mléčných výrobků jako jogurt nebo kefír, které obsahují probiotika. K tomu se lze uchýlit ke kapslím nebo práškům s probiotiky, které lze zakoupit v lékárnách.
Závěr
Protože imunitní systém má vliv na plísňové infekce, je důležité jej podpořit a prokazatelně mu pomáhají probiotika. Důležité je přitom zvolit správný typ probiotik, který pomůže udržet zdravou mikroflóru v našem těle.
Často Kladené Otázky
1. Jsou probiotika účinná při léčbě plísňových infekcí?
Ano, probiotika mohou pomoci při plísňových infekcích v oblasti trávicího traktu. Pomáhají totiž udržovat normální rovnováhu mikroorganismů v těle, což zase podporuje imunitní systém a brání rozvoji infekcí.
2. Jaké druhy probiotik jsou nejúčinnější při léčbě plísňových infekcí?
Neexistuje jednoduchá odpověď na tuto otázku, protože účinnost probiotik závisí na konkrétním kmeni a dávce. Obecně platí, že nejlepší výsledky se dosahují pomocí probiotik obsahujících Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus acidophilus nebo Saccharomyces boulardii. Pokud máte podezření na plísňovou infekci, doporučujeme se poradit s odborníkem na výživu nebo lékařem, kteří vám mohou doporučit nejvhodnější probiotický preparát.